Mali pacjenci

Nasi Podopieczni to dzielni Bohaterowie. Całą  uwagę skupiamy na tym, by towarzyszyć im w wielkiej podróży dodając życia do każdego dnia! Zapewniamy naszym dzieciom 24godzinną, specjalistyczną opiekę medyczną umożliwiając pobyt dziecka w cieple rodzinnego domu. W domu, gdzie pachnie świeżo ugotowanym obiadem, gdzie słychać śmiech rodzeństwa i tupot małych stópek wiernego przyjaciela rodziny. To właśnie w takich warunkach nasze dzieci czują się najbezpieczniej, a my cieszymy się z tego, że możemy być częścią ich życia! Cudownie jest kiedy możemy obserwować jak dzielni Bohaterowie się rozwijają się, rosną i śmieją „od ucha do ucha”. Zdarzają się też chwile, kiedy stawiają nas „na baczność”, gdyż stan zdrowia się pogarsza i trzeba interweniować. Również i w ciężkich chwilach dziękujemy im za ten przywilej, że wybrały nas na swoich opiekunów. Oddaliśmy im całe swoje serca, a one uczą nas czym jest prawdziwa, bezwarunkowa miłość. Chcemy po krótce przedstawić naszych Podopiecznych, aby również dla Ciebie stały się „oczkiem w głowie”.

 

Iza

W wieku 7 miesięcy Iza zachorowała na zapalenie mózgu. Nie może chodzić ani siedzieć samodzielnie, nie mówi, a mimo to uwielbia podróżować z rodzicami po całej Polsce. Jej ulubioną porą roku jest lato, bo może się wtedy opalać i spędzać czas na grillowaniu z całą rodziną. Najlepszymi przyjaciółmi Izy są domowe zwierzaki: pies i kot, które nie tylko żyją ze sobą w zgodzie, ale nie odstępują Izy na krok. Iza posiada osobistego Superbohatera, którym jest jej Tata. 

Wiktor

Wiktor czuje się wspaniale jako gospodarz pięknego, żółtego domku jak z bajki. Uwielbia zwierzęta, dlatego najbardziej interesują go programy przyrodnicze. Nawet w łóżku towarzyszy mu całe stado pluszowych zwierzaków, które umilają czas i nie pozwalają się smucić nawet w deszczowe dni. Kocha swoją mamę ponad wszystko. W jej objęciach czuje się najbardziej szczęśliwy. Męskie sprawy – takie jak strzyżenie czy kąpiel załatwia jednak z tatą. Bardzo lubi czas kiedy wszyscy są razem w domu – czuje się wtedy niezwykle bezpiecznie.

 

Wiktorek

Wiktor to bardzo rezolutny i aktywny chłopiec, mimo tego, iż nie chodzi i nie mówi, potrafi przekazać najbliższym swoje emocje i potrzeby. Uwielbia siedzieć na kolanach mamy, bawić się z siostrą bliźniaczką Mają, która robi dla niego podniebne pokazy figur cyrkowych i akrobatycznych. Kiedy jest w dobrym nastroju chętnie gaworzy i wyraża swoje opinie. Wiktor jest bardzo szczęśliwy w gronie swojej rodziny, często z mamą i siostrą jeździ na rowerze - co prawda mama pedałuje, a Wiktor siedzi w karecie :), ale okazuje swoje ogromne zadowolenie na wycieczkach rowerowych. Zimą cieszy się bardzo, gdy lepią z Mają bałwany ze śniegu i jeżdżą na sankach.

Oliwka

Oliwka urodziła się z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Uwielbia, gdy mama czyta jej bajki. Oleńka — bliźniaczka Oliwii cały czas czuwa nad zdrowiem chorej siostry. Razem z Ciociami z hospicjum osłuchuje jak bije serduszko. Oliwka ma niesamowicie hipnotyzujące spojrzenie: nikt tak jak ona nie potrafi wpatrywać się głęboko w oczy. Ma jeszcze młodszego brata Piotrusia, który lubi do niej zaglądać i razem z nią się wygłupiać.

Antoś

Antoś został objęty opieką hospicjum będąc jeszcze w brzuchu swojej mamy, kiedy rozpoznano u niego wadę genetyczną. Od pierwszych chwil na świecie zaczął heroiczną walkę o swoje życie, którą wygrał. Jego życie jest prawdziwym cudem. 
Antoś uwielbia spędzać czas w towarzystwie swojego brata, który zaskakuje go coraz to nowszymi pomysłami na zabawy. Ma przepiękny uśmiech, rozkochuje w sobie wszystkich wokół i zaraża pogodą ducha. Stan Antosia w toku naszej opieki poprawił się na tyle, że udało się wypisać pacjenta z hospicjum, niemniej dalej z zapałem obserwujemy jak ogromne robi postępy.

Łukaszek

Łukaszek mieszka z rodzicami i rodzeństwem w domu, w którym jest bardzo dużo miłości. Od niedawna znajduje się w nim także i pies, który wiele wnosi. Łukaszek uwielbia, kiedy mama głaska go po głowie, a starsi bracia śmieją się głośno podczas zabaw i wygłupów. Łukaszek nie może chodzić ani porozmawiać z braćmi, jednak każdego dnia czeka na ich powrót ze szkoły. 

Maksymilian

Maksymilian urodził się przedwcześnie i wiele swoich pierwszych dni życia spędził w szpitalu dzielnie walcząc o życie. Rodzice z ogromną wytrwałością codziennie odwiedzali Go w szpitalu, a teraz po powrocie do domu nadrabiają wszystkie zaległe przytulenia i całusy. W domu Maksiem opiekuje się też Jego starszy brat, który z utęsknieniem czekał na powrót rodzeństwa do domu

Paweł

Paweł ma jedenaście lat uwielbia radia, muzyka sprawia mu ogromną przyjemność. 

Paweł lubi podróżować autem, jest zainteresowany wszystkim co się wokół Niego dzieje. Kiedy po długiej chorobie chłopiec wrócił do domu, czekała w nim na niego cała kochająca rodzina, gotowa, żeby Go wyściskać, w tym starsza siostra, w której Pawełek ma ogromne wsparcie.

Maksymilian

Jestem Maksymilianek, mam czworo rodzeństwa i braciszka Tymka, który jest Aniołkiem. Razem z moimi bliskimi jestem bardzo aktywny, spędzamy dużo czasu razem poza domem, pływałem nawet kajakiem. Jestem bardzo szczęśliwy i pogodny,

Miłosz

Mam na imię Miłoszek i jak widzicie jestem jeszcze małym chłopcem. Lubię kiedy moi najbliżsi śpiewają mi piosenki, całują mnie i noszą na rękach Od pewnego czasu nie mam już sondy w nosku, dlatego bardzo lubię pokazywać wszystkim swoją twarzyczkę.  Kiedyś dużo więcej płakałem, ale teraz często się uśmiecham i dalej najbardziej na świecie lubię przytulać się do mamy. Codziennie potrzebuje pomocy we wszystkim, ale mam wspaniałą rodzinę, no i super rodzeństwo: Zuzię, Dominika, (który ostatnio odnajduje nowe ząbki), Filipa i Mikołaja. Bardzo ich kocham.

Hubert

Mam na imię Hubert, niedługo skończę 7 lat. Bardzo lubię przytulać się z moim starszym bratem Nikodemem, który często opowiada mi ciekawe historie. Uwielbiam spacery z moją mamą, a najszczęśliwszy jestem kiedy jeździmy razem na wycieczki rowerowe.

Kamil

Nazywam się Kamil i wkrótce skończę 11 lat. W rodzinie jestem najmłodszy, mam brata i dwie siostry. Jestem bardzo energiczny i często zaskakuję moich rodziców. Każdego dnia robię fikołki na trawie z psem Gimim, który jest moim najlepszym przyjacielem - jest równie aktywny jak ja. Uwielbiam też chodzić z rodziną na długie spacery, nawet burza mi w tym nie przeszkadza.

Borys i Kornel

Jesteśmy braćmi bliźniakami. Mamy na imię Borysek i Kornelek. Nasze starsze siostry Amelka i Aurelka często się z nami bawią, przytulają nas i rozpieszczają. Lubimy być wszyscy razem w domu. Czasem płatamy psikusy naszym najbliższym i płaczemy jednocześnie bo każdy z nas chce być od razu wzięty na ręce. Czujemy się bezpiecznie w domku z naszą rodziną.

Antoś

Mam na imię Antoś, mam 6 lat. Jestem pogodnym i ciekawym świata chłopcem. Bardzo się cieszę, gdy mama zabiera mnie na długie spacery. Mamy pieska, który nazywa się Laki, często się przy mnie kładzie, czasem liże moje stópki i sprawia mi tym dużo radości. Śmieję się wtedy i mam dobry humor. Lubię słuchać muzyki i przebywać w domu razem z rodzicami.

Ania

Cześć! Mam na imię Ania, mam 8 lat i uwielbiam mięciutkie pluszaki. Bo kto nie lubi się przytulać? Każdego dnia czekam, aż mój brat Andrzejek wróci ze szkoły,  powygłupia się i poopowiada mi różne życiowe ciekawostki, a ja obdarowuję go wtedy szerokim uśmiechem. Uwielbiam spędzać czas w ramionach kochanej babci. Po śmierci mojej mamy przy niej czuję się najbezpieczniej.

Celinka

Mam na imię Celinka. Mam 13 lat. Lubię gdy mój kot leży obok mnie i mruczy do uszka. Przyjemność sprawia mi też wtulanie się w ramiona kochanej mamy z którą często wychodzimy na długie spacery.

Wpłać jednorazowy datek na rzecz Hospicjum Pomorze Dzieciom. Każda przekazana darowizna pomoże nam zapewnić specjalistyczną pomoc medyczną podopiecznym hospicjum.

Pomóż jednorazowo

Wybierz jedną z kwot wpłaty Regulamin darowizny
lub wpisz
Imię
Nazwisko
E-mail
Podoba Ci się idea i chcesz pomóc?

Zostań wolontariuszem!

Więcej