Mali pacjenci

Nasi Podopieczni to dzielni Bohaterowie. Całą  uwagę skupiamy na tym, by towarzyszyć im w wielkiej podróży dodając życia do każdego dnia! Zapewniamy naszym dzieciom 24godzinną, specjalistyczną opiekę medyczną umożliwiając pobyt dziecka w cieple rodzinnego domu. W domu, gdzie pachnie świeżo ugotowanym obiadem, gdzie słychać śmiech rodzeństwa i tupot małych stópek wiernego przyjaciela rodziny. To właśnie w takich warunkach nasze dzieci czują się najbezpieczniej, a my cieszymy się z tego, że możemy być częścią ich życia! Cudownie jest kiedy możemy obserwować jak dzielni Bohaterowie się rozwijają się, rosną i śmieją „od ucha do ucha”. Zdarzają się też chwile, kiedy stawiają nas „na baczność”, gdyż stan zdrowia się pogarsza i trzeba interweniować. Również i w ciężkich chwilach dziękujemy im za ten przywilej, że wybrały nas na swoich opiekunów. Oddaliśmy im całe swoje serca, a one uczą nas czym jest prawdziwa, bezwarunkowa miłość. Chcemy po krótce przedstawić naszych Podopiecznych, aby również dla Ciebie stały się „oczkiem w głowie”.

 

Paulinka

Po urodzeniu Paulinki lekarze stwierdzili chorobę gładkomózgowia. W świecie Paulinki najważniejszy jest dotyk, bliskość ukochanej mamy, taty, a także dwóch małych braciszków. Jest prawdziwym pieszczochem, który uwielbia się przytulać. Paulinka to posiadaczka najbardziej uroczego uśmiechu w okolicy, co widać na wszystkich zdjęciach. Uwielbia pozować zwłaszcza w towarzystwie roześmianych braci bliźniaków.

Dominik

Dominik to prawdziwy śmieszek. Najbardziej śmieje się z żartów swojej siostry Kornelii. Domino urodził się z toxoplazmozą wrodzoną oraz z jej następstwami. Uwielbia słuchać muzyki Disco Polo i mimo że ma problemy ze wzrokiem bardzo cieszy go taniec siostrzyczki, zwłaszcza do ukochanych piosenek. Mimo że Dominik nie je samodzielnie, jest karmiony za pomocą PEG-a ma ogromny apetyt na życie, którym zaraża wszystkich dookoła.

Iza

W wieku 7 miesięcy Iza zachorowała na zapalenie mózgu. Nie może chodzić ani siedzieć samodzielnie, nie mówi, a mimo to uwielbia podróżować z rodzicami po całej Polsce. Jej ulubioną porą roku jest lato, bo może się wtedy opalać i spędzać czas na grillowaniu z całą rodziną. Najlepszymi przyjaciółmi Izy są domowe zwierzaki: pies i kot, które nie tylko żyją ze sobą w zgodzie, ale nie odstępują Izy na krok. Iza posiada osobistego Superbohatera, którym jest jej Tata. 

Daniel

Daniel i jego bliźniak Dawid przyszli na świat w 2003 roku i od samego początku byli oczkiem w głowie całej rodziny. Daniel mimo ciężkiego czterokończynowego porażenia mózgowego bardzo cieszy się życiem. Zawsze spogląda w stronę, z której przychodzi do niego mama. Śmiech siostry Emilki pozwala mu łatwiej znosić objawy choroby, chociaż  zamiast zabawy woli oddawać się rozmyślaniom. Daniel to mężczyzna, który zdobywa serce każdej kobiety, która go odwiedza. 

Wpłać jednorazowy datek na rzecz Hospicjum Pomorze Dzieciom. Każda przekazana darowizna pomoże nam zapewnić specjalistyczną pomoc medyczną podopiecznym hospicjum.

Pomóż jednorazowo

Wybierz jedną z kwot wpłaty
lub wpisz

Wiktorek

Wiktorek czuje się wspaniale jako gospodarz pięknego, żółtego domku jak z bajki. Uwielbia zwierzęta, dlatego najbardziej interesują go programy przyrodnicze. Nawet w łóżeczku towarzyszy mu całe stado pluszowych zwierzaków, które umilają czas i nie pozwalają się smucić nawet w deszczowe dni. Kocha swoją mamę ponad wszystko. W jej objęciach czuje się najbardziej szczęśliwy. Tata pracuje za granicą, dlatego wyczekuje z niecierpliwością jego powrotów.

 

Zuzanka

Zuzia to malutka istotka, która dopiero zaczyna odkrywać świat. Urodziła się z wrodzoną wadą ośrodka nerwowego. Czuje się szczęśliwa, kiedy może uczestniczyć w życiu rodziny. Często odwiedzana jest przez dziadków, wujków i ciocie, w których towarzystwie czuje się bezpiecznie. Jest oczkiem w głowie swojego taty, który pomimo ogromu pracy i obowiązków zawsze znajduje czas dla swojej ulubienicy.  Najszczęśliwsza jest w ramionach swojej niezastąpionej mamy!

 

Wiktorek

Przyszedł na świat 5 lat temu z wadą rozwojową ośrodkowego układu nerwowego – agenezją ciała modzelowatego i w konsekwencji bardzo różni się od swojej zdrowej siostry bliźniaczki. Wiktor nie chodzi, nie mówi, cierpi z powodu padaczki lekoopornej. Uwielbia siedzieć na kolanach mamy, bawić się z siostrą Mają, która robi dla niego podniebne pokazy figur cyrkowych i akrobatycznych. Kiedy jest w dobrym nastroju chętnie gaworzy i wyraża swoje opinie. 

Milusia

Milenka przyszła na świat w 2010 roku z wrodzoną wadą mózgu. Dzięki swojej duszy wojowniczki, uczy wszystkich dookoła pokory wobec cierpienia, ale przede wszystkim pokazuje jak cenny jest każdy dzień. Milenka kocha życie. Jest z nami cały czas, mimo bardzo smutnej diagnozy. Przekraczając próg pokoju Milenki od razu wiadomo, że to kraina prawdziwej królewny. Zawsze wystrojona i elegancka najbardziej lubi, gdy jej długie włosy splecione są w warkocz. 

Oliwka

Oliwka urodziła się z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Uwielbia, gdy mama czyta jej bajki. Oleńka — bliźniaczka Oliwii cały czas czuwa nad zdrowiem chorej siotry. Razem z Ciociami z hospicjum osłuchuje jak bije serduszko. Oliwka ma niesamowicie hipnotyzujące spojrzenie: nikt tak jak ona nie potrafi wpatrywać się głęboko w oczy. 

Agatka

Odkąd pojawiła się na świecie życie jej rodziny uległo wielkiej przemianie. Rodzice każdego dnia poświęcają jej bardzo dużo uwagi, ponieważ jest jedynaczką. Urodziła się w trybie pilnym z powodu wypadnięcia pępowiny. Ukojenie w bólu przynosi jej figlowanie z tatą. Śmieje się przy tym w głos rozweselając rodziców. W domu jest również przytulanką rodziców, często skrywają ją w ich ramionach.

Antek

Antek jest pogodny mimo wielu obciążeń, które ma. Najbardziej lubi być u swojej mamy na rękach. Odwiedza go dużo specjalistów, których obecność dzielnie znosi. Jest modelem i lubi pozować do zdjęć, a jego mama utrwala cenne chwile z ich życia. Jest bardzo rozpieszczany i ma wokół siebie grono kolorowych pluszaków.

Marcinek

Marcinek od urodzenia zmaga się z wieloma problemami, ale wszystko, co przynosi mu los, znosi bardzo dzielnie. Pomaga mu w tym miłość rodziców i starszego braciszka. Marcinek lubi przytulanie i głaskanie po brzuszku.Z powodu swojej waleczności, bujnej czupryny i koczka na głowie bywa nazywany przez bliskich Samurajem.

Kamil

Kamil swoim uśmiechem potrafi przemienić rzeczywistość. Sprawia, że dzień nabiera kolorów. Lubi żartować. Doskonale wie, jak okazać zainteresowanie nowo przybyłym osobom. Można go zastać słuchającego muzyki.Kamil uwielbia kabarety.Lubi też towarzystwo swoich zwierzaków psa - Lunę i kota - Paco.

Antoś

Antoś urodził się w 2018 roku. Już w ciąży zdiagnozowano u niego zespół Patau. Od pierwszych chwil zaczął heroiczną walkę o swoje życie, którą wygrał. Jego życie jest prawdziwym cudem. 
Antoś uwielbia spędzać czas w towarzystwie swojego brata, który zaskakuje go coraz to nowszymi pomysłami na zabawy. Ma przepiękny uśmiech, rozkochuje w sobie wszystkich wokół i zaraża pogodą ducha. Jest radosnym i aktywnym chłopcem.

Łukaszek

Łukaszek mieszka z rodzicami i rodzeństwem w domu, w którym jest bardzo dużo miłości. Od niedawna znajduje się w nim także i pies, który wiele wnosi. Łukaszek uwielbia, kiedy mama głaska go po głowie, a starsi bracia śmieją się głośno podczas zabaw i wygłupów. Łukaszek nie może chodzić ani porozmawiać z braćmi, jednak każdego dnia czeka na ich powrót ze szkoły. 

Olek

Olek jest chłopcem, który uwielbia się śmiać. Często ćwiczy, a swoimi postępami zaskakuje niemałe grono obserwatorów i towarzyszy, którzy są mu dani na każdym szczególnym etapie życia. Zabawy z tatą urozmaicają jego dzień, a mamy nie odstępuje na krok. Ma spory apetyt i chętnie kosztuje różnych smaków natury. Ma dużo do powiedzenia o otaczającym go świecie - gaworzy i wydaje dźwięki, które napełniają dom radością z obecności najbliższych. Ciepło żegna gości, machając i zapraszając do kolejnej wizyty.

Wiktorek

Wiktorek jest bardzo długo wyczekiwanym dzieckiem. Przyszedł na świat pod koniec zeszłego roku. Powoli oswaja się z tym światem, uczy się rozpoznawać bliskich. Dobrze czuje się na rękach u rodziców i cieszy się z obecności siostry, która często mu towarzyszy.

Podoba Ci się idea i chcesz pomóc?

Zostań wolontariuszem!

Więcej